Farma Holakovskych

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Brambory

Produkty a ceník

Odrůda

Popis

Varný typ

Marabel

Raná odrůda s velmi dobrou chutí, Hlízi jsou žluté, hladké, oválné se žlutou dužninou. Dobře skladovatelná.

BA

Finka

Velmi ranná odrůda s vysokou jakostí. Sytě žlutá dužnina s typickou bramborovou vůní.

B

Anushka

Velmi raná salátová jakostní konzumní odrůda s pevnou konzistencí. Dobrá stolní jakost, lákavá slupka a mělká očka jsou dobrými vlastnostmi naší salátové odrůdy Anuschky s žlutou barvou dužniny.

AB

Madeleine

Raná-poloraná konzumní odrůda s vynikající odolností vůči virovým chorobám, odrůda se žlutou barvou slupky a žlutou barvou dužniny, plochými očky. Po oloupání ani po uvaření nešedne.

AB

Laura

Poloraná odrůda se sytě červenou slupkou. Hlízi jsou dlouze oválné se sytě žlutou dužninou. Dobře skladovatelná.

B

Přejít na:

Brambory baleny po 25 kg.

Prodáváme také krmné brambory.

 

Prospěšnost brambor
Brambory obsahují velká množství stopových prvků jako draslík, hořčík, vápník, železo, zinek, fosfor, měď, fluor, sodík, chrom a další. Z nejvýznamnějších vitaminů v bramborách lze zmínit především vitamin C. Obsah vitamínu C kolísá, v závislosti na době a způsobu uskladnění brambor v rozmezí 10–25 mg/g. Obsah vitamínu C a schopnost brambor uchovávat tento vitamín činí z brambor tzv. ochranou potravinu proti kurdějím. Ve výživě brambory plní dále funkci objemovou, protože zatěžují trávicí soustavu a sytící. Brambory poskytují dostatek energie ve formě sacharidů.
Slupka navíc obsahuje vitaminy skupiny B, jako niacin, kyseliny pantotenovou a velice prospěšnou kyselinu listovou. Ta hraje důležitou roli při krvetvorbě, pro plodnost a zdravý vývoj plodu v těhotenství.
Brambory jsou čtvrtou nejdůležitější plodinou po kukuřici, pšenici a rýži. Používají se vařené, pečené, smažené či jako surovnina pro výrobu dalších pokrmů. Patří k nejvyváženějším zdrojům obživy, které lidstvo má.  Kvalita dnešních brambor v obchodech je stále více špatná, a proto se snažíme tuto skutečnost změnit a umožnit Vám nákup přímo u nás pěstitelů.  Proto se snažíme pěstovat a prodávat Vám chutné a kvalitní brambory po celý rok.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky